נחשפה רשת שהבריחה בתחכום רב מכולות עם סיגריות מזויפות

מנהל תפעול במחסן רישוי וחשודים נוספים החברים ברשת נעצרו בחשד לניסיון הברחת ענק של מאות אלפי חפיסות סיגריות מזויפות והוברבורדים

הברחת סיגריות  / צילום: יחידת דוברות והסברה רשות המיסים
הברחת סיגריות / צילום: יחידת דוברות והסברה רשות המיסים

רשות המסים "שמה" ידה לאחרונה על רשת שעסקה בהברחת מכולות עם סיגריות מזויפות וסחורות אחרות האסורות ביבוא, בהם הוברבורדים.

במסגרת חשיפת הרשת נעצר על-ידי חקירות מכס ומע"מ חיפה אבי פילו, מנהל תפעול במחסן רישוי של "גולד בונד - קונטרם" (מחסן בפיקוח ורישיון מינהל המכס, אשר מאפשר ליבואן לאחסן בו מטענים בטרם שולמו המסים עבורם ובטרם שוחררו מפיקוח המכס), בחשד כי היה חבר ברשת שהבריחה סיגריות מזויפות וסחורות אסורות ביבוא באמצעות הסלקתן במכולות.

מעצרו של פילו בא בעקבות מעצרם של שני חשודים נוספים בפרשה, יצחק פרץ ויהודה חודדה, שפרקו במחסן שהוכן מבעוד מועד במושב בן זכאי מכולה ובה כ-215,000 חפיסות סיגריות מרלבורו החשודות כמזויפות ומוברחות.

חקירת הפרשה נעשתה בשיתוף-פעולה עם יחידת הסמים של מכס אשדוד ויחידת "יעדים" ברשות ומסים.

על-פי המוצהר ברשימון היבוא, המכולה שנתפסה בעת פריקתה על-ידי פרץ וחודדה הייתה אמורה להכיל כ-600 קרטונים של ספוג לניקוי כלים. ואכן, בחלקה הקדמי של המכולה היו מספר ארגזים של ספוג לניקוי, אולם בחלקה האחורי אוחסנו ארגזי הסיגריות המוברחות.

לפי הודעת רשות המסים, בעקבות מעצרם של השניים הגיעו חוקרי מחלקת חקירות מכס ומע"מ חיפה למשרדי "גולד בונד - קונטרם", המפעילה מחסן רישוי באשדוד, ושם איתרו את מנהל התפעול במחסן, אבי פילו, שנלקח לחקירה וקשר את עצמו להברחה לכאורה.

עם התקדמות החקירה נעצרו 3 חשודים נוספים, דוד זכריה, דוד סעדי ועאדל כולאב, בחשד שהיו "הרוח החיה" ברשת.

ממצאי החקירה העלו חשד כי ההברחות התבצעו באופן קבוע, שיטתי ומתוחכם. לפי החשד, בכל הברחה יובאו שתי מכולות בו-זמנית - האחת הכילה סחורה לגיטימית שאינה חייבת במס, כמו ספוגים, תיקים, בגדים; והשנייה הכילה סחורה מוברחת. המכולה עם הסחורה הלגיטימית הוצאה על-ידי חברי הרשת ממחסן הרישוי למחסן במושב בן זכאי, שם בוצעה החלפה בין הסחורות - המוברחת והלגיטימית. ולאחר זמן מה, בעזרתו של מנהל התפעול במחסן הרישוי של חברת "גולד בונד" הוברחה למחסן הרישוי המכולה עם הסחורה המוברחת, שקיבלה מסמכי יבוא, כאילו היא מכילה את הסחורה הלגיטימית ונשלחת לדרכה.

חקירת הפרשה נמשכת, וצפויים מעצרים נוספים.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988