על רקע מחיר למשתכן: דמרי מכרה 99 דירות בלבד ברבעון השני

בדמרי מציינים כי "מגמה זו נמשכת גם לאחר תקופת הדוח" • במחצית הראשונה מכרה דמרי 210 יחידות דיור, עלייה של 5%, במחיר ממוצע של כ-1.8 מיליון שקל לדירה

יגאל דמרי / צילום: איל יצהר
יגאל דמרי / צילום: איל יצהר

ההאטה בקצב מכירת הדירות ברחבי הארץ בשנה האחרונה על רקע תוכנית "מחיר למשתכן" משתקפת בדוחות שפרסמה היום חברת ייזום הבנייה י.ח. דמרי , שרשמה ירידה חדה בהכנסות וברווחים ברבעון השני ובחצי הראשון של השנה. בשורה העליונה הציגה דמרי, הנמצאת בשליטת יגאל דמרי, הכנסות של כ-236 מיליון שקל ברבעון המדווח, ירידה של 22% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי עמד על כ-64 מיליון שקל (27% מההכנסות), ירידה של 25% לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה רשמה דמרי רווח נקי של כ-28 מיליון שקל, ירידה של 48% לעומת הרווח ברבעון המקביל. את המחצית הראשונה  סיימה החברה עם ירידה של 15% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה, לרמה של כ-443 מיליון שקל, ירידה של כ-3% בלבד ברווח הגולמי שעמד על 122.5 מיליון שקל (27.5% מההכנסות) ונסיגה של כ-20% ברווח הנקי שהגיע לכ-56 מיליון שקל.

מניית דמרי הגיבה לדוחות היום בעלייה של 3.6%. בשנה האחרונה רשמה המניה עלייה של 11% ושוויה של החברה הגיע לכ-1.1 מיליארד שקל.

דוחות דמרי מלמדים כי ברבעון השני מכרה החברה 99 דירות בלבד בארץ (בחו"ל מכרה החברה עוד 3 דירות), ירידה של 13% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כאשר המחיר הממוצע לדירה שנמכרה עמד על כ-1.8 מיליון שקל, עלייה של 11% לעומת המחיר הממוצע ברבעון המקביל. את המחצית הראשונה של השנה סיימה דמרי עם מכירות של 210 יחידות דיור, עלייה של 5% לעומת התקופה המקבילה, והמחיר הממוצע לדירה היה כ-1.8 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה. בחו"ל מכרה החברה 6 יחידות, בדומה לתקופה המקבילה. 

תוצאות דמרי במחצית הראשונה
 תוצאות דמרי במחצית הראשונה

"חוסר ודאות לגבי מחירי הדירות"

בחברה מציינים כי "משלהי שנת 2016 החלה להסתמן מגמת ירידה בהיקפי המכירה, אשר להערכת החברה נגרמה בעיקר מבלימת הביקוש המיוחסת לתוכנית 'מחיר למשתכן', אשר יצרה חוסר ודאות לגבי מחירי הדירות. מגמה זו נמשכת בתקופת הדוח ואף לאחריה".

מרבית הכנסות החברה (38%) במחצית הגיעו ממכירת דירות בפרויקטים בנתניה, 12% ממכירות בראש העין, 9% באשקלון, 8% בנתיבות, והשאר בפרויקטים בשדרות, חריש, אופקים, קריית גת, באר שבע, אשדוד וירושלים. נכון לסוף יוני בונה דמרי 2,136 דירות ב-16 פרויקטים ברחבי הארץ, ועוד 249 יחידות דיור בחו"ל, מתוכן נמכרו 830 דירות בכ-1.07 מיליארד שקל.

עוד עולה מהדוחות כי החברה, שהחזיקה במספר נכסים במתחם נחלת בנימין בת"א (אותם רכשה במהלך 2010), מכרה אותם בחודש מאי השנה בכ-142 מיליון שקל, סכום שמתוכו קיבלה עד היום כ-134 מיליון שקל. דמרי צפויה לרשום ממכירה זו ברבעון השלישי רווח לפני מס של כ-55 מיליון שקל. 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988