יגאל דמרי: "שר האוצר מסתכל על הקבלנים כרמאים וגנבים"

הקבלן יגאל דמרי בכנס של מרכז הנדל"ן לרגל 70 שנות בנייה ותשתיות: "אני אומר לקבלנים  - אל תפחדו, תבנו והרבה. לא רחוק היום שהביקוש לדירות יחזור"

יגאל דמרי / צילום:איל יצהר
יגאל דמרי / צילום:איל יצהר

בכנס נדל"ן לרגל 70 שנות בנייה ותשתיות שמתקיים היום (א') בראשון-לציון, אמר הקבלן יגאל דמרי בפאנל בנושא מצוקת הדיור: "שר האוצר משה כחלון מסתכל עלינו כרמאים וגנבים, ואני אומר לו שבלי כל היזמים שבונים את מדינת ישראל, לא תהיה לנו מדינה". את הכנס ארגן מרכז הנדל"ן בשיתוף עם "ידיעות אחרונות".  

דמרי התייחס בדבריו גם להשלכות של צעדי הממשלה על היזמים וההאטה ברכישת דירות, בשל ההמתנה של ציבור הזכאים לתוכנית מחיר למשתכן. "אני אומר לקבלנים - אל תפחדו, תבנו והרבה. לא רחוק היום שהביקוש לדירות יחזור. אנחנו לא מאטים את הקצב".

לדבריו, "מגיע שאפו לועדות המחוזיות והותמ"ל שמאשרות כל-כך הרבה יחידות דיור, אבל זו לא חוכמה לאשר יחידות דיור, החוכמה היא להגיע למצב שניתן יהיה לבנות על אותן קרקעות. העתודות הזמינות לבנייה נגמרות, אז הקבלנים יכולים לבנות ולא לחשוש. אני בונה גם בחו"ל, אבל בחו"ל זה רק ביזנס. כשאני בונה בארץ, אני מתרגש. למרות שאכלסתי עד היום מאות יחידות דיור, גם היום אני עדיין מתרגש מכל יחידת דיור שאני מאכלס. אני גם מתרגש כשאני בונה בפריפריה. לא בנתניה - אלא באופקים, בבאר-שבע, בשדרות ובדימונה".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988