מדד הנאסד"ק נפל ב-1.6%; החשש מחקירות הפיל את מניות הטכנולוגיה

מניות הטכנולוגיה אלפאבית, פייסבוק ואמזון נפלו בצל החששות כי בכוונת הממשל האמריקאי להדק הרגולציה; גם אפל על הכוונת • התשואות על האג"ח האמריקאי נפלו בצל החששות מהאטה: התשואה על האג"ח ל-10 שנים רשמה לשפל של 20 חודשים • הנפט צנח 1.7% מתחת ל-53 דולרים לחבית • טבע קפצה לאחר המלצה חיובית

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס
סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות בהובלת מניות הטכנולוגיה פייסבוק , אלפאבית , אמזון  ואפל , וזאת בצל החשש מחקירות נוספות מצד הרגולטור האמריקאי. מדד הנאסד"ק צנח ב-1.6%, הדא וג'ונס ננעל ללא שינוי ומדד S&P 500 ירד ב-0.3%.

בעוד המשקיעים מחפשים חוף מבטחים בשוק האג"ח האמריקאי, התשואות על האג"ח ירדו בצל החששות מהאטה. נזכיר כי יש יחס הפוך בין ערכה של איגרת החוב לתשואה שהיא נושאת לצידה. ככל שהאג"ח אטרקטיבית יותר - כך התשואה שאמורה לפצות על הסיכון שבהשקעה יורדת. התשואה על האג"ח האמריקאי ל-10 שנים ירדה לרמה של 2.07%, שפל של 20 חודשים. התשואה על האג"ח האמריקאיות ל-30 שנה ירדו לרמה של 2.55%. 

מחיר הנפט איבד 1.7% מערכו ונסחר מתחת ל-53 דולרים לחבית, וזאת על רקע החששות מהאטה עולמית.

מניית טבע הישראלית עלתה על רקע המלצה חיובית מצד אופנהיימר. עוד דווח כי יו"ר החברה סול בארר רכש מניות טבע בכ-1 מיליון דולר.

21:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בטריטוריה האדומה, בהובלת מניות הטכנולוגיה אלפאבית, פייסבוק ואמזון, שנופלות בצל החשש מחקירות חדשות מצד הרגולטור האמריקאי. במקביל, ולצד כנס המפתחים שעורכת כעת אפל  , ב"רויטרס" דווח כי גם ענקית הטכנולוגיה נמצאת על הכוונת של משרד המשפטים האמריקאי. הירידות במניות הטכנולוגיה פייסבוק, אפל, אלפאבית ואמזון מוחקות כ-145 מיליארד דולר ביום המסחר עד כה.

מדד הנאסד"ק מאבד 1.3%, ה-S&P 500 מאבד 0.14% ומנגד הדאו ג'ונס מטפס ב-0.14%. מחיר הזהב מטפס בכ-1%, ומחיר הנפט יורד ב-0.6% ל-53.2 דולרים לחבית.

מגזר הייצור בארה"ב הצביע במאי על התרחבות הפעילות הכלכלית, אם כי בקצב ההתרחבות הנמוך מזה שנתיים וחצי, כך לפי נתוני שפורסמו מוקדם יותר היום.

מניית אמזון  צונחת משלימה ירידה של יותר מ-6% בארבעת ימי המסחר האחרונים.

מניית פייסבוק  בולטת בצניחה של כ-8% על רקע הדיווח לפיו ועדת הסחר הפדרלית בוחנת את השפעת נהליה של הרשת החברתית על התחרות הדיגיטלית.

ענקית הטכנולוגיה אפל  הודיעה הערב בכנס המפתחים על מספר שדרוגים למערכת ההפעלה tvOS.

מניית טבע  עולה לאחר המלצה חיובית מצד אופנהיימר. ברקע, דווח כי היו"ר סול בארר רכש מניות טבע בכ-1 מיליון דולר.

18:35

באירופה, המסחר ננעל בעליות ברקע לפרסום נתוני מאקרו יציבים. מדד הדאקס הגרמני עלה ב-0.55%, הקאק עלה ב-0.65%.

 

16:30

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות בהמשך ירידות שנרשמו אתמול. מנייתה של אלפאבית  (גוגל) צונחת בכ-6.6% ומכבידה על מדד הנאסד"ק שמאבד 0.6%. עם הנפילה כעת, מנייתה של אלפאבית, החברה האם של גוגל, נכנסת לטיטוריה דובית, כלומר רחוקה ביותר מ-20% מהשיא האחרון.

ברקע לירידות במנייתה של אלפאבית, ב"וול סטריט ג'ורנל" דווח כי משרד המשפטים האמריקאי עורך חקירה בתחום ההגבלים העסקיים נגד החברה. נזכיר כי ביולי אשתקד הנציבות האירופית הטילה על ענקית הטכנולוגיה האמריקנית קנס עתק בגובה 5 מיליארד דולר, וזאת בטענה כי אילצה את יצרני הסמארטפונים מבוססי אנדרואיד להתקין את אפליקציית החיפוש של גוגל ואת דפדפן האינטרנט שלה, כרום (Chrome), כברירת מחדל על מכשיריהם. 

מניית טבע  מזנקת ביותר מ-6% על רקע העלאת המלצה מצד אופנהיימר.

מאקרו

בארה"ב פורסם מדד ISM למגזר הייצור לחודש מאי והצביע על קריאה של 52.1 נקודות. התחזיות של הכלכלנים היו לקריאה של 53 נקודות. עם זאת, מדובר בקצב ההתרחבות הנמוך מזה שנתיים וחצי. בתוך כך, מדד מחירי הייצור ISM לחודש מאי עלה ל-53.2 נקודות, מעל לצפי לקריאה של 52 נקודות.

15:40

המסחר בבורסות אירופה מתנהל ללא שינוי מהותי על רקע פרסום נתוני מאקרו ביבשת. בגרמניה, מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור הסתכם ב-44.3 נקודות, בהתאם לתחזיות. בבריטניה, מדד מנהלי הרכש למגזר הייצור הגיע במאי ל-49.4 נקודות, מתחת לתחזיות הכלכלנים בשוק לקריאה של 52 נקודות.

בוול סטריט החוזים העתידיים מאותתים על ירידות קלות בפתיחת המסחר. מניית טבע עולה ב-3.5% בטרום-מסחר ברקע להמלצה חיובית מצד אופנהיימר.

מחיר הנפט עולה ב-1.6% למחיר של 54.4 דולרים לחבית. ברקע: רוסיה הביעה נכונות להמשך קיצוץ התפוקה של החברות בארגון אופ"ק.

10:20

בורסות אירופה נפתחו בירידות שערים, כשמדד הדאקס  בפרנקפורט משיל 0.57%, הקאק  בפריס יורד 0.6% והפוטסי  בלונדון מאבד 0.71% מערכו.

יחסי הסחר הטעונים של ארה"ב והנשיא טראמפ עם סין, מקסיקו ואפילו הודו עדיין מובילים את הסנטימנט בשווקים הגלובליים.

מניות תאגיד הפלדה הגרמני טיסנקרופ  (Thyssenkrupp) מעמיקות את הנפילה שלהן, ויורדות הבוקר לרמות הנמוכות ביותר שלהן כמעט 16 שנים. מניית טיסנקרופ ירדה בבורסת פרנקפורט 2.7% ל-11.03 יורו למניה - הרמה הנמוכה ביותר מאז 11 באוגוסט 2003.

הנשיא האמריקאי ואשתו מלאניה צפויים לבקר היום בלונדון, הזוג יתארח בבירה הבריטית לשלושה ימים.

בגרמניה, השותפה העיקרית לקואליציה של הקנצלרית אנגלה מרקל וראשת המפלגה הסוציאל-דמוקרטית, אנדראה נהאלס, התפטרה הבוקר בעקבות תוצאות לא טובות של המפלגה בבחירות האחרונות. מרקל מיהרה להרגיע את הציבור הגרמני והודיעה שההתפטרות לא תשפיע על עבודה הקואליציה והממשלה.

 

בורסות אסיה ננעלו בירידות שערים בהובלת מדד הניקיי שירד 0.92%, מדד שנחאי ננעל בירידה של 0.34% וההנג סנג עדיין יורד קלות בשעה זו.

06:30

המסחר בשוקי אסיה מתנהל בירידות שערים בשעה זו, מדד הניקיי  בטוקיו נופל 1.15%, מדד שנחאי  מאבד 0.6% מערכו וההנג סנג  בהונג קונג יורד 0.44%.

בסין, מדד מנהלי הרכש של Caixin במגזר הייצור עמד על 50.2, גבוה יותר מציפיות האנליסטים שעמדו על 50 בסקר שנערך על ידי רויטרס. נזכיר כי מדובר בסקר פרטי. בשבוע שעבר, מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור הרשמי בסין עמד על 49.4 בזמן שהאנליסטים קיוו ל-49.9.

מניית בנק ההשקעות סופטבנק  יורדת 4.7% ביפן על רקע דיווח בוול סטריט ג'ורנל כי הבנק מתקשה לגייס הון עבור הקרן החדשה שלו.

גם האיחוד האירופי וארה"ב יפרסמו היום את מדדי מנהלי הרכש במגזר הייצור לחודש מאי.

בסוף השבוע בורסות וול סטריט ננעלו בירידות שערים חדות והמדדים העיקריים ירדו עד 1.5%.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988