כחול לבן: צריך הסלמה מול החמאס; להחזיר את הסיכולים הממוקדים

גנץ וחבריו להנהגת כחול לבן, הרמטכ"לים בדימוס יעלון ואשכנזי סיירו היום בדרום • גנץ: "צריך לשנות את המדיניות. לא לוותר על אף הפרת ריבונות בשום פנים ואופן" • משה (בוגי) יעלון: "מה שאנחנו רואים זו תוצאה של מדיניות של רפיסות"

כחול לבן בסיור בדרום / צילום: דוברות כחול לבן, יח"צ
כחול לבן בסיור בדרום / צילום: דוברות כחול לבן, יח"צ

יו"ר כחול לבן בני גנץ דוגל בהסלמה מול חמאס ובכלל זה בסיכולים ממוקדים: "צריך לשנות את המדיניות. לא לוותר על אף הפרת ריבונות בשום פנים ואופן, ואם צריך, להעצים את מדרגות התקיפה בעזה, לעבור לכתישות מהאוויר, לחיסולים ממוקדים ולכל מה שצריך. יש לנו שתי דרישות בסיסיות שעליהן אי אפשר לוותר: שקט מוחלט מרצועת עזה והשבת הבנים. אחרי ששני הדברים האלו יקרו אפשר וצריך לגשת להסדרים אזוריים ופיתוח תשתיתי בעזה. גם שם חיים בני אדם". 

בנוגע לביקורת שמתחו על רה"מ לאחר האירועים אמש באשדוד, אמר "אנחנו לא שמחים לאידו של ראש הממשלה, אנחנו רואים בו יריב פוליטי אבל הוא לא מעם אחר. כשקשה, קשה לכולנו. אנחנו נשנה את המציאות הזו".

גנץ וחבריו להנהגת כחול לבן, הרמטכ"לים בדימוס יעלון ואשכנזי סיירו היום בדרום, בעקבות ירי הרקטות אתמול שבמהלכו בין השאר פונה ראש הממשלה נתניהו על ידי מאבטחיו מכנס בחירות באולם באשדוד, ושב אליו אחר כך, בעוד גבי אשכנזי שהיה בכנס בחירות אחר בדרום, נותר על הבמה.

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון אמר בסיור: "מה שאנחנו רואים זו תוצאה של מדיניות של רפיסות, החל מאפריל בשנה שעברה. עד אז החמאס לא ירה כדור אחד. לא בגלל שהוא היה ציוני אלא בגלל שהוא ראה את המחיר הכבד ששילם בצוק איתן. כשהממשלה זלזלה בעפיפונים ובבלונים היא זלזלה בריבונותנו".

גבי אשכנזי אמר: "אנחנו לא יכולים להמשיך לקבל את המציאות בעזה, אני לא מכיר אף מדינה בעולם שתקבל את המציאות הזו. מה שקורה בעזה זו לא הסדרה זו הפקרה. סינוואר חזק כי הוא מזהה שביבי חלש. צריך לעשות שני דברים - להפעיל את צה"ל לפגיעה אנושה בחמאס ולפעול לשיפור המצב ההומניטרי בעזה. אי אפשר להמשיך עם המציאות שבה על בלונים ואש אנחנו משלמים 'בקאש'. המדיניות של מימון חמאס כדי להרוויח שקט נכשלה".

הדברים הללו מעידים על ניסיון של כחול לבן להדגיש את הניסיון הבטחוני של ראי המפלגה, לפחות שלושה מהם, ואת תמיכתם במדיניות חריפה יותר נגד חמאס מאשר המדיניות הקיימת כיום.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988