גאידמק על המעצר בשווייץ: "כמו מלון 3 כוכבים"

גאידמק, שנעצר לפני מספר ימים בציריך, אומר כי סכסוך כספי עם מאמן בית"ר ירושלים ונבחרת ישראל לשעבר, לואיס פרננדז, הוא הגורם להסתבכותו ■ על התנאים במעצר אמר: "האוכל היה טוב, והייתה לי פלזמה עם עשרות ערוצים"

לאחר מעצרו בשווייץ לפני כמה ימים, איש העסקים ארקדי גאידמק מספר על הסיבות לעיכובו על-ידי המשטרה השווייצרית ואומר כי אנשי עסקים ישראלים הם שהביאו למעצרו. לדבריו, סכסוך כספי עם מאמן בית"ר ירושלים לשעבר, לואיס פרננדז, הוא שגרם להסתבכותו.

"נעצרתי מפני ששמי הושחר בכוונה על-ידי כמה אנשי עסקים ועורכי דין ישראלים, איתם אני נמצא בהליכי בוררות בציריך", הסביר גאידמק. "האנשים האלה גנבו ממני נכסים תעשייתיים וכספיים משמעותיים ביותר".

לדברי גאידמק, חלק מהגורמים שהביאו למעצרו היו הפרסומים השליליים לגביו בכלי התקשורת. "התובע, שהושפע מן המידע השגוי וההשמצות שהתקשורת מפיצה עליי מזה שנים, מצא שלואיס פרננדז קיבל את כל הכסף המגיע לו ממני ומבית"ר ירושלים ומעולם לא התלונן על כך. פרננדז הגיש תלונה בשנת 2005 נגד סוכנו על כך שלא העביר למועדון הקודם שבו עבד את הכסף שאני העברתי לו. לאחר ימים רבים התובע הבין והכיר בכך שזאת הייתה מלכודת שטמנו לי, ואתמול ביקש שאבוא למשרדו ואמר שאין לו סיבה להחזיק אותי, ואז שחרר אותי".

"תא המעצר - כמו במלון 3 כוכבים"

"בשווייץ שום עבירת מס אינה נחשבת פשע פלילי", ציין גאידמק, "אז מבחינה טכנית איש אינו יכול לנסח בקשת הסגרה נגדי. אילו הייתה חקירה, אז היה אפשר להגיד שאולי ביצעתי איזה פשע כבד, אבל היות שכבר הורשעתי, והעוון שלי היה שלא הצהרתי על הסכום המדויק של מיליון ו-260 אלף פרנקים הוצאות מחיה של משפחתי בצרפת - על עבירה מסוג זה אסור לרשויות צרפת לבקש הסגרה".

על הימים שבהם בילה במעצר, סיפר איש העסקים כי זכה לתנאים מיוחדים בעקבות ייחוסו. "ביום הראשון במעצר, כשאין לך עם מי לדבר, ואתה לא יודע מה באמת קרה, אז זה קשה", אמר גאידמק. "אבל כשהגעתי כבר למעצר, הופתעתי מכך שהתנאים די סבירים. זה נראה כמו מלון 3 כוכבים, אבל חייבים לזכור ששיכנו אותי בתנאים מיוחדים מאוד. מכיוון שכולם ידעו מי אני, אז שיכנו אותי לבדי בחדר גדול. הייתי לבד עם מסך פלזמה עם עשרות ערוצים. האוכל היה טוב, טרי ומבושל היטב".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988