מלחמה? הבחירות לנשיאות סוריה יתקיימו בתחילת יוני

על-פי הערכות שונות, למרות מלחמת האזרחים המשתוללת במדינה, הנשיא בשאר אסד צפוי לזכות בכהונה שלישית ולכהן כנשיא סוריה במשך 7 שנים נוספות

חגיגה לדמוקרטיה: על רקע התגברות הדיווחים על שימוש של משטר אסד בנשק כימי במהלך הלחימה בסוריה, הודיע היום (ב') דובר הפרלמנט במדינה כי נקבע תאריך לבחירות לנשיאות.

על פי ההודעה ששודרה בטלוויזיה במדינה, הבחירות יתקיימו ב-3 ביוני וכבר החל ממחר יוכלו מועמדים לרשום את עצמם לקראת ההתמודדות נגד בשאר אסד. עם זאת, למרות שמלחמת האזרחים במדינה נכנסה לאחרונה לשנתה הרביעית וגבתה לפחות 150 אלף קורבנות, ההערכה היא כי אסד יזכה בכהונה שלישית וימשיך לשבע שנים נוספות כנשיא.

שעות ספורות בלבד לפני ההכרזה על המועד לבחירות, נורו שתי פצצות מרגמה לעבר בניין הפרלמנט במרכז דמשק. לפחות חמישה בני אדם נהרגו בתקיפה, שלא גרמה נזק למבנה עצמו.

במקביל הודיעה אתמול ועדת הבחירות העליונה של מצרים כי רק שני מועמדים יתמודד לנשיאות במדינה, בבחירות שיתקיימו ב-26-27 במאי. לוועדה הוגשו רק שני טפסי מועמדות חתומים: האחד - של שר ההגנה המתפטר, עבד אל-פתח א-סיסי, שהכיל למעלה מ-188 אלף חתימות והשני, של המועמד לנשיאות בעבר וחבר הפרלמנט המצרי, חמדין סבאחי, שהציג רק 31 אלף חתימות. עקב כך, ברור כי רק שניהם יתחרו זה מול זה על תפקיד הנשיא בבחירות בחודש הבא.

85 מיליון מצרים צפויים לצאת לקלפיות ולהכריע מי יעמוד בראש המדינה לאחר הדחת הנשיא חוסני מובארק לפני 3 שנים ואחרי סילוקו של הנשיא הנבחר מטעם האחים המוסלמים, מוחמד מורסי. על פי רחשי הקהל במדינת הענק, א-סיסי צפוי לזכות בקלות בבחירות ולהפוך לנשיאה הבא של מצרים.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988