בקצב הזה, יכול להיות שאפילו 4 העלאות ריבית לא יספיקו

2.5% איבד הדאו ג'ונס בסוף השבוע - הירידה החד-יומית החדה ביותר מאז יוני 2016, על רקע חששות מפני האצה באינפלציה ■ עלייה בשכר במשק האמריקאי, עוד לפני שהצרכנים הוציאו את הכספים שיקבלו מקיצוצי המס בעקבות הרפורמה, הייתה סיבה נוספת לחששות שמא העלאות הריבית הצפויות יהיו אפילו מהירות עוד יותר ממה שחשבו

סניף של וול סטריט ג'ורנל / צילום: רויטרס, Rick Wilking
סניף של וול סטריט ג'ורנל / צילום: רויטרס, Rick Wilking

התפרצות של תנודתיות תקפה את הבורסות בארה"ב בסוף השבוע ושלחה את המניות ואת האג"ח לירידות חדות. מדד הדאו ג'ונס איבד 2.5%, הירידה החד-יומית החדה ביותר שלו מאז ההצבעה על הברקזיט ביוני 2016. ככלל, מדובר בשינוי חד לעומת השלווה היחסית שאיפיינה את רוב ריצת השוורים בכמעט תשע השנים האחרונות.

סיבה אחת לירידות היא העלייה בציפיות האינפלציה, שזרעה חששות מפני העלאת ריבית הן בקרב משקיעי האג"ח (ראו ידיעה נפרדת) והן בקרב משקיעי המניות.

סיבה נוספת היא העלייה בשכר שהופיעה בדוח התעסוקה לינואר, שפורסם ביום ו', כי אם השכר התחיל סוף סוף לעלות בהתמדה במשק האמריקאי, תארו לכם מה יקרה לכלכלה כשהעסקים והצרכנים יתחילו לבזבז את חסכונות קיצוצי המס שלהם. ותארו לכם איך יגיב הפדרל ריזרב.

משרד העבודה הפדרלי דיווח שהכלכלה יצרה 200,000 מקומות עבודה חדשים בינואר, ושיעור האבטלה נשאר בשפל של 4.1%. אבל החדשות המרעישות נגעו כאמור לשכר. ההכנסה הממוצעת לשעה עלתה ב-0.3% מדצמבר, מעל תחזיות הכלכלנים, ונתוני דצמבר עודכנו כלפי מעלה. השכר בדצמבר היה גבוה ב-2.9% ביחס לדצמבר 2016, וזו הייתה העלייה השנתית החדה ביותר מאז 2009.

נתוני השכר מספקים חלק מהראיות החזקות ביותר לכך ששוק העבודה התהדק עד לרמה שבה החברות צריכות לשלם יותר לעובדים שלהן. עם פוטנציאל לעלייה של האינפלציה כתוצאה מכך, הבנק המרכזי, הפדרל ריזרב, לא יהסס כל כך להעלות את הריבית שלוש פעמים השנה, וייתכן שאפילו יותר.

משקיעי האג"ח היו מודאגים מהאפשרות הזו ביום ו', והם העלו את תשואת אג"ח האוצר האמריקאי לעשר שנים לרמתה הגבוהה ביותר מאז 2014. גם משקיעי המניות דאגו, מפני שאחת הסיבות לכך שהמניות יקרות כעת היא שהן נראות זולות יחסית לאג"ח בתשואות נמוכות.

יכול להיות שבהמשך יהיו סיבות טובות לדאגה נוספת. נתוני השכר הנוכחיים אינם משקפים את השיפור בכוח הקנייה שצרכנים רבים יקבלו או קיבלו זה עתה מקיצוצי המס ולא רק. בונוסים חד-פעמיים, כאלו שהחברות הכריזו עליהם בעקבות אישור חוק המס החדש בקונגרס בסוף 2017, לא נכללים בתחשיב השכר השעתי. וחברות רבות שהודיעו שיעלו את השכר לא עשו זאת עד מחצית ינואר, שבו אוסף משרד העבודה את נתוני התעסוקה והשכר שלו.

קיצוצי המס ישפרו את השכר בשתי דרכים. החל בשבוע שעבר, העובדים נהנים מפחות ניכויים בתלוש השכר שלהם, כלומר מיותר מזומן בחשבון הבנק. לפחות חלק מזה יוצא על צריכה, שתגדיל את הביקוש ותגרום לחברות לשכור עוד עובדים. הדרך השנייה תהיה העסקים שקיבלו את הקלת המס הגדולה ביותר, וישתמשו בחלק מהחיסכון שלהם לשיפור השכר של עובדיהם, כדי שהם ייענו להצעות העבודה.

כל זה קורה בשוק עבודה הדוק שבו הגידול בשכר מתחיל סוף סוף לבוא לידי ביטוי. לפני תום השנה הזו, הפד עשוי להחליט שאפילו ארבע העלאות ריבית קטנות לא יספיקו לו.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988