נעילה חיובית בארה"ב; S&P 500 סגר שבוע רביעי רצוף של עליות

המסחר באירופה ננעל בעליות שערים • הסכם הסחר החדש מחליף את הסכם NAFTA וכעת הוא עובר לאישור הסנאט האמריקאי • הסכם הברקזיט אושר באופן עקרוני בפרלמנט הבריטי • הכלכלה בבריטניה צמחה ב-0.4% ברבעון השלישי

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס
מסחר בוול סטריט./ צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

שבוע המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים, S&P 500 עלה ב-0.5% וסגר ארבעה שבועות רצופים של עליות, הנאסד"ק והדאו ג'ונס הוסיפו עד 0.4% לערכם.

מניית בלאקברי  זינקה בכ-12% לאחר שהחברה פרסמה דוחות שהכו את התחזיות.

מניית חברת הספנות והקרוזים קרניבל  הובילה את העליות ב-S&P 500 וקפצה ב-7.6%. רווחי החברה לרבעון השני עקפו את ציפיות האנליסטים.

ווסטרן דיגיטל  הובילה את העליות במניות השבבים והוסיפה 4% לערכה.

21:20

המדדים בוול סטריט מוסיפים לעלות, דאו ג'ונס ונאסד"ק עולים ב-0.4% ומדד S&P 500 מוסיף 0.5% לערכו בדרכו לסגור ארבעה שבועות חיוביים ברציפות.

למגמה החיובית בניו יורק רק הוסיף ציוצו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שכתב כי הייתה לו שיחה טובה מאוד עם נשיא סין שי ג'ינפינג בנוגע להסכם הסחר המתגבש בין ארה"ב לסין. הנשיא ציין כי סין כבר החלה ברכישות חקלאיות מארה"ב.

מניית חברת הספנות ושיט התענוגות קרניבל  מובילה את העליות ב-S&P 500 ומזנקת ב-8% על רקע פרסום דוחות מוצלחים.

מניית חברת התרופת מיילן  עולה ב-2.7% בשעה זו.

19:00

נמשכת המגמה החיובית בבורסות וול סטריט, מדד S&P 50 עולה ב-0.5% בשעה זו, הדאו ג'ונס ונאסד"ק מוסיפים כ-0.4% לערכם.

מניית נייקי  יורדת ב-1.7% למרות שרווחיה לרבעון השני עקפו את ציפיות. ביום רביעי המניה ננעלה בשיא של כל הזמנים.

מניית חברת התוכנה והמכשירים הסלולריים בלאקברי  מזנקת ב-9% לאחר שרווחיה לרבעון השלישי עקפו את התחזיות.

18:30

נעילה חיובית בבורסות אירופה, המדד הכלל אירופי סטוקס 600 עלה ב-0.75% בהובלת מגזר הכימיקלים שהוסיף 1.2% לערכו.

דאקס עלה ב-0.7%, קאק הוסיף לערכו 0.66% והפוטסי הבריטי עלה בכ-0.1%.

בבריטניה הפרלמנט אישר באופן עקרוני את הסכם הברקזיט של בוריס ג'ונסון.

16:30

יומו האחרון של שבוע המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים, דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים בכ-0.5% והנאסד"ק מוסיף כ-0.3% לערכו. אם המגמה החיובית תמשיך, מדד S&P 500 יסגור הלילה שבוע רביעי רצוף של עליות.

בורסות וול סטריט קיבלו זריקת רוח חיובית כאשר שר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, הודיע אמש כי ארה"ב וסין יחתמו על הסכם סחר ראשון בינואר 2020. 

13:20

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בעליות. דאקס מטפס ב-0.7%, קאק מוסיף 0.6% ופוטסי עולה ב-0.1%. החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה חיובית בארה"ב.

11:30

המסחר באירופה מתנהל כעת בעליות: קאק ודאקס מוסיפים 0.3% ופוטסי עולה ב-0.2%. המסחר בהנג סנג ננעל בעלייה של 0.25%.

הצמיחה בבריטניה עמדה ברבעון השלישי על 0.4% לעומת צפי לצמיחה של 0.3%. במונחי 12 חודשים, הכלכלה הבריטית צמחה ב-1.1%, לעומת צפי לעלייה של 1%. הגירעון הצטמצם ל-2.8% מהתוצר - הרמה נמוכה ביותר מאז תחילת 2012.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אינו מבזבז זמן: רק אתמול הושבע הפרלמנט הבריטי החדש, והיום כבר תעלה ממשלתו לדיון ולהצבעה ראשונה את הסכם הפרישה מהאיחוד האירופי (ברקזיט). הצעת החוק לפרישה מהאיחוד, שהממשלה הציגה הבוקר, צפויה לעבור היום אחר הצהריים בקריאה שנייה בזכות הרוב הגדול לו זכתה המפלגה השמרנית בבחירות שהתקיימו בשבוע שעבר. אם הצעת החוק תאושר היום בקריאה שנייה, הודיעה הממשלה כי הדיונים בה יימשכו אחרי חופשת חג המולד והשנה החדשה, ושריינה את ה-7-9 בינואר לטובת עניין זה. אישור לאחר מכן יסלול את דרכה של בריטניה ליציאה פורמלית מהאיחוד האירופי ב-31 בינואר 2020 - ולתחילתה של "תקופת ההסתגלות" - לאחר שההסכם יעבור גם אישור מקביל במוסדות האיחוד האירופי.

10:30

המסחר באירופה נפתח הבוקר ללא שינוי. המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת. קוספי עולה ב-0.35%, אך שנחאי איבד 0.4%, ASX 200 ירד ב-0.3% וניקיי איבד 0.2%. מדד הנג סנג נסחר בשעה זו בעליות של 0.2%.

מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין ציין אתמול כי ארה"ב וסין יחתמו על השלב הראשון של הסכם הסחר בתחילת ינואר. 

מבחינת נתוני מארקו, היום צפויים להתפרסם נתוני הצמיחה של בריטניה ברבעון השלישי של השנה. 

7:35

המסחר באסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. ניקיי ושנחאי נסחרים ללא שינוי, ASX 200 מאבד כ-0.3%. קוספי עולה ב-0.2% והנג סנג מטפס ב-0.3%.

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות כאשר שלושת המדדים המובילים עלו לשיא כל הזמנים: מדד הנאסד"ק טיפס ב-0.7%, הדאו ג'ונס עלה ב-0.5% ומדד S&P 500 עלה ב-0.45%.  בורסות אירופה ננעלו אתמול במגמה מעורבת. 

בית הנבחרים האמריקאי אישר אתמול הסכם סחר חדש בין ארה"ב, קנדה ומקסיקו (USMCA), שמחליף את הסכם NAFTA. זאת אחרי דיונים של מעל לשנה. כעת ההסכם עובר לאישור הסנאט, שצפוי לאשר אותו בשנה הבאה. ההסכם החדש מהדק את כללי מקום הייצור של חלקי רכבים (כך הוא קובע ש-75% מהחלקים ייוצרו בצפון אמריקה), ובנוסף הוא גם דורש כי חלק גדול יותר מהרכבים ייוצרו על ידי פועלים שמרוויחים לפחות 16 דולר לשעה. בנוסף, הוא גם מגדיל את הגישה של חלקאים אמריקאים לשוק החלב הקנדי ומעדכן את חוקי הסחר הדיגיטליים. 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988