גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מספר מקרי הקורונה עלה ל-5,358; 224 החלימו מהנגיף

גבר בן 90, אישה בת 90 ושתי נשים בנות כ-50 נפטרו היום מהמחלה - סך הכל 20 נפטרו עד כה בארץ ● שב"כ קיבל אישור לסייע במאמץ לצמצום התפשטות הנגיף בישראל ● ברחבי העולם יש מעל ל-800 אלף מקרי קורונה

בדיקת קורונה לצעיר בבני ברק / צילום: Ariel Schalit, Associated Press
בדיקת קורונה לצעיר בבני ברק / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

21:39

מספר חולי הקורונה עלה ל-5,358 - קפיצה של 500 מקרים משעות הבוקר. יש 94 מקרים קשים, 105 מקרים בינוניים, 224 אנשים שהחלימו ועוד 4,916 מקרים קלים. 2,707 אנשים מאושפזים בביתם, וכ-615 מטופלים במלון. 

21:00

מנכ"לית HOT טל גרנות-גולדשטיין, שלחה היום איגרת לעובדי החברה, בה עדכנה, כי למרות משבר הקורונה ואי הוודאות הכלכלית, הוחלט בשיתוף עם ועד העובדים בראשות כפיר אלמסי, כי אף עובד לא ישוחרר לחל"ת, שכרם של העובדים לא ייפגע והיקף עבודתם לא יקטן.

באיגרת עודכנו העובדים, כי על מנת להבטיח פרנסה מלאה לכולם, עובדי החברה יתבקשו לנצל שלושה ימי חופש ממכסת ימי החופש השנתית שלהם. כמו כן, כל עובד שמשרתו בתקופה זו אינה נדרשת או שהיקפה הצטמצם, יגויס לתפקיד אחר בחברה באופן זמני, וזאת על מנת לשמור על היקף משרה מלא ולא לצאת לחל"ת.

20:40

מהמרכז הרפואי וולפסון נמסר כי בביה"ח נפטר הערב חולה קורונה כבן 90, שהיה מונשם ומורדם ובמצב קשה מאוד.

18:45

בשעה שבע יתחיל דיון מקיף של שרי הממשלה בסוגיית ההתמודדות במגיפת הקורונה. ראש המטה לבטחון לאומי מאיר בן שבת יעדכן את חברי הממשלה על ההתפתחויות, ובדיון ישתתפו גם מנכל משרד הבריאות ופקידים בכירים נוספים. בדיון אמורה לעלות גם סוגיית הטלת הסגר על בני ברק, שבה שיעור התפשטות הנגיף גבוהה במיוחד.

נזכיר כי מוקדם יותר היום עיריית בני ברק שלחה פקחים מטעמה לפרק אוהלי סינון המוצבים בכניסה למרפאה ייעודית לבדיקות קורונה. המרפאה הוקמה במתחם קופת חולים מאוחדת ברחוב אבני נזר.

18:30

ועדת הכנסת הזמנית לענייני השב"כ אישרה את החלטת הממשלה להסמיך את השירות לסייע במאמץ לצמצום התפשטות הקורונה למשך חודש ימים. כזכור, הפעלת השב"כ לוותה בביקורת של ארגוני זכויות אדם בשל החשש לפגיעה בפרטיות ובזכויות אזרחיות אחרות.

גבי אשכנזי, יו"ר ועדת הכנסת הזמנית לענייני השב"כ  / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

האישור התקבל בתום ארבע ישיבות ובסיומן הוחלט כי החלטת הממשלה תאושר אך השימוש בכלים שבידי השב"כ יוגבל. יושב ראש הוועדה גבי אשכנזי אמר כי הוועדה שמרה על האיזון הנכון בין הצורך להגן על בריאות הציבור, לבין שמירה על הזכות לפרטיות של אזרחי ישראל.

18:20

אל על נערכת להפעלת טיסה ישירה, ללא חניית ביניים, ממלבורן, אוסטרליה לישראל. זאת, אחרי טיסה שהחברה הפעילה מפרת׳ לתל אביב. הטיסה מיועדת להשבת ישראלים מניו זילנד ומאוסטרליה והיא תהיה הטיסה הארוכה ביותר בתולדות ענף התעופה הישראלי, וצפויה להימשך כ-17 שעות ו-40 דקות. הכרטיס יעלה כ-2,500 דולר בשל מורכבות תפעול הטיסה, היא תצא לדרך ביום חמישי, 2.4.

באל על מציינים כי "במידה ויאזלו המקומות בטיסה זו, אנו מבקשים כי ציבור הנוסעים יירשם ברשימת המתנה. בהתאם למידת הצורך, החברה תפעיל טיסה נוספת. נוסעים המחזיקים בכרטיסי טיסה של אל על עם חזרה מאוסטרליה או ניו זילנד, רשאים להקדים שובם ארצה באמצעות טיסה זו ללא עלות".

16:30

הרמכט"ל אביב כוכבי נכנס לבידוד. מדובר צה"ל נמסר כי "קיים דיון עם מפקדים של יחידת הקישור לרשויות של פיקוד העורף, לפני עשרה ימים, ביום 22 במרץ 2020.

אחד המפקדים במילואים אומת היום כחולה קורונה. לאור זאת, על פי הנחיות משרד הבריאות ייכנס הרמטכ"ל לבידוד במשרדו עד סוף השבוע ומשם ימשיך לקיים לוח זמנים רגיל. הרמטכ"ל חש בטוב, ללא תסמינים, והוא ייבדק בדקות הקרובות. בדיון זה השתתפו גם מפקד פיקוד העורף וראש אגף המבצעים ועל כן ייכנסו לבידוד גם כן עד סוף השבוע".

15:00

רשת יוחננוף משיקה שירות "פיק אפ" - הזמנה של סל קניות ואיסוף מסניף לבחירה. את ההזמנה (במינימום של 250 שקל להזמנה) ניתן לבצע דרך אפליקציית יוחננוף, כאשר נציג הרשת מתקשר לגביית תשלום באשראי ולתיאום האיסוף. המטרה היא לצמצם את מספר הקונים ואת השהות בסניפים. הקניות באיסוף עצמי יועמסו על רכב הקונים בתיאום מראש. השירות אינו כרוך בתשלום.

בנוסף הרשת תפתח חלק מסניפיה לאזרחים ותיקים בלבד בין השעות 06:00 ל-08:00: מדובר בסניפים בכפר סבא, ברמת השרון, במודיעין כרמים, במפוח ובתל אביב.

14:45

היקף הנדבקים בנגיף הקורונה ממשיך לעלות:  801,064 נדבקו במחלה. 172,319 החלימו ו-38,769 מתו. 

מהמרכז הרפואי קפלן נמסר: "בשעות הבוקר נפטרה מטופלת בשנות ה-90 לחייה שחלתה בקורונה וסבלה ממחלות רקע. אנו משתתפים בצערה של המשפחה".

10:55

המרכז הרפואי שמיר אסף הרופא מסר הבוקר: "אנו מודיעים בצער רב על פטירתה של חולת קורונה בת 49 שהתקבלה למרכז הרפואי ביום חמישי 26 במרץ, לאחר שנמצאה חיובית לנגיף. החולה סבלה ממחלות רקע ונפטרה הלילה עקב סיבוכי הנגיף. אנו משתתפים בצער המשפחה ושולחים את תנחומינו".

10:35

חברות הקרוזים מאריכות את השהיית הפעילות שלהן. נורוויג'ן קרוז ליין NCL מודיעה כי היא לא תשוב להפליג עד ל-10 למאי. המועד הקודם שבו נקבה החברה היה 12 באפריל.

10:00

ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה בכנסת, הודיע הבוקר כי בעקבות בקשת הוועדה, הוחלט לשלב באופן מיידי במערך הטיפול סטודנטים לסיעוד שסיימו את לימודיהם. "יש לנו בשורה טובה: בעקבות פעילות הוועדה והרעיון של ח"כ אוסאמה סעדי, קיבלתי עכשיו הודעה ממנכ"ל משרד הבריאות שמאות סטודנטים לסיעוד שסיימו את לימודיהם ייכנסו באופן מיידי לסייע למערכת נוכח המחסור בידיים עובדות", אמר שלח. "הם יקבלו תחילה אישור זמני, ולאחר מכן כמתנדבים תחת צו שיקבלו שכר אחר-כך".

9:45

משרד הבריאות עדכן הבוקר על "הגעה של 27 מכונות הנשמה ראשונות לישראל וכן 8 מיליון מסכות. במסגרת העבודה המשותפת של חמ"ל הרכש האחוד של משרד הבריאות, משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון וצה"ל".

8:30 

משרד הבריאות מדווח הבוקר כי מספר מקרי הקורונה בישראל עלה ל-4,831 - מתוכם 83 במצב קשה, כאשר 69 מהם מונשמים ומורדמים; 95 במצב בינוני; והשאר במצב קל. מספר המחלימים עומד על 163. 

8:00

מגפת הקורונה ממשיכה לגבות קורבנות - גם בישראל: הבוקר (ג') דווח על הקורבן ה-17 מהמחלה בארץ, אישה בשנות ה-50 לחייה.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: "לאחר 10 ימים בהם צוות המחלקה לטיפול נמרץ בחולי קורונה נאבק על חייה, נפטרה הלילה מטופלת בשנות ה-50 לחייה שסבלה ממחלות רקע. אנו משתתפים בצערה של המשפחה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, משפחתו וצוותו נמצאו שליליים לנגיף.

הממשלה אישרה הלילה את החמרת ההגבלות על התנועה והמשק. האיסורים החדשים נוגעים לתנועה במרחב הציבורי, לתפילות ולהקפדה על תנאי העבודה במקביל, פורסמה תוכנית סיוע כלכלית למשק בהיקף של 80 מיליארד שקל.

ברחבי העולם, מספר המתים עלה ליותר מ-37 אלף, ומספר הנדבקים טיפס למעלה מ-700 אלף. באיטליה טיפס מניין הקורבנות ל-10,799, עם 756 מתים בתוך יממה. בכך נרשמה ירידה נוספת לשיא שנרשם במדינה ביום שישי, בו מתו 919 בני אדם שחלו בנגיף. בספרד מניין הקורבנות עומד על 6,528 בני אדם, עם 838 מתים בתוך יממה. בארה"ב חצה מספר המתים את ה-3,000 - יותר מכל מדינה אחרת בעולם. מספר הנדבקים שם אף טיפס מעל ל-160 אלף בני אדם - מספר כמעט כפול ממספר הנדבקים בסין.

עוד כתבות

רוכב על קורקינט חשמלי בתל אביב. / צילום: שלומי יוסף

השגרה חזרה ואיתה נפגעי הקורקינטים: אז למה עיריית ת"א החליטה לוותר דווקא עכשיו על חובת הקסדה

לאחר ירידה במספר הנפגעים במהלך הסגר, בחודש מאי התאונות חזרו - ובגדול ● למרות זאת, עיריית תל אביב דחתה בשלושה חודשים את החובה להצמיד קסדות לקורקינטים השיתופיים הפועלים בעיר ● בחברות טענו לנימוק היגייני בשל משבר הקורונה, בעירייה מציינים סיבה טכנית

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

וול סטריט ננעלה בעליות בהתעלם מגל המחאה בארה"ב: זום ניתרה לשיא, טסלה נהנתה מההצלחה של מאסק

סולאראדג' זינקה ביותר מ-6% לשיא ברמה של 150 דולר למניה ● מניות התעופה יונייטד ואמריקן איירליינס קפצו בכ-5% ● טסלה זינקה ב-7.5%, ביונד מיט ניתרה ב-8%

מארק צוקרברג / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

עובדי פייסבוק נגד צוקרברג: דורשים לחסום את הפרופיל של טראמפ

עובדי פייסבוק, מהזוטרים ועד כמה בכירים, מנסים לשנות את מדיניות החברה: "כל הכבוד לטוויטר" ● עובד בפייסבוק: "רבים מאיתנו מרגישים שהחברה נמצאת בצד הלא נכון"

גלעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

בעלי אלטשולר שחם גמל מכרו מניות החברה בכ-62 מיליון שקל

ככל הידוע הם מכרו כ-4.8 מיליון מניות החברה בתמורה לכ-62 מיליון שקל, לפי מחיר של 13 שקל למניה ששיקף דיסקאונט של כ-2.5% על מחיר המניה בפתיחת המסחר היום

מנכ"ל פלאפון רן גוראון \ צילום: שלומי יוסף

מתווה החזרה בפלאפון: כל העובדים יחזרו מחל"ת ויקבלו מענק חד פעמי

בתמורה הוסכם על ביטול הנופש השנתי שתוכנן בחו"ל ותקציב הרווחה יקטן באופן חד פעמי ● פלאפון תקצה סכום של מיליון שקל שיחולק בין העובדים כמענק

מטוסי חברת לופטהנזה מושבתים בשדה תעופה בגרמניה / צילום: תמר מצפי

גרמניה תעניק 10 מיליארד דולר לופטהנזה. זה מה שתיתן בתמורה

במסגרת המתווה, חברת התעופה הגרמנית תוותר על סלוטים (חלונות המראה ונחיתה) שיש לה בכמה נמלי תעופה ● בנוסף, ממשלת גרמניה תקבל 20% ממניות החברה שיוכלו לגדול ל-25% ושני מושבים בדירקטוריון ● מתווה הסיוע טרם עבר את אישור הרגולטורים ובעלי המניות בחברה

אבי בן טל, מנכ"ל רשת 13  / צילום: ינאי יחיאל

עורך הדין של ידיעות ייצג את הנהלת חדשות 13 במאבק מול העובדים

מנכ"ל רשת 13 אבי בן טל החליט להפסיק את ההתקשרות עם משרד פישר בכר  ולהעביר את הייצוג במאבק למשרדו של אריאל שמר ● משרדו של שמר נחשב למשרד המתמחה בדיני עבודה ומזוהה עם קו אגרסיבי מאוד

בנימין נתניהו ובני גנץ בדיון בכנסת, היום / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

עובד משרד ראש הממשלה נמצא חיובי לקורונה

מדובר בעובד אשר היה מעורב בהכנת הצהרת נתניהו ומספר שרים ביום שבת האחרונה ולכן, נשקלת האפשרות להעביר את נתניהו ואת על מי שנכח באירוע להיכנס לבידוד למשך שבועיים

הקנצלרית אנגלה מרקל. הכריזה שלא תתמודד ב־2021   / צילום: Michael Sohn, Associated Press

המצב הפוליטי בגרמניה אינו מבשר טובות לכלכלת האיחוד האירופי

גרמניה עוברת כבר כמעט עשור פיצולים פוליטיים, שמקשים על אישור רפורמות הנחוצות לכלכלה ● בעוד שנה יערכו שם בחירות, וכרגע נראה כי המדינה בדרך לקואליציית מרכז-שמאל ● אלה אינן חדשות טובות - לא לגרמניה ולא לאיחוד

היינץ כריסיטיאן שטראכה / קרדיט צילום: REUTERS/Leonhard Foeger

נחשפה הקדשה אנטישמית של סגן קאנצלר אוסטריה לשעבר שטראכה

שטראכה הוזמן לישראל באופן רשמי בעבר על ידי תנועת "הליכוד", נפגש עם בכירים במפלגה ואף סייר ב"יד ושם", לאחר שהכחיש מכל וכל עמדות אנטישמיות

מפגינים בהונג קונג נגד נסיונות החקיקה החדשים של סין / צילום: Vincent Yu, AP

עסקים אמריקאים שפועלים בהונג קונג נלכדו באש צולבת בין סין לארה"ב

הנשיא טראמפ הודיע כי ארה"ב תפסיק להתייחס לעיר כישות נפרדת מסין, ותבטל את מעמד הסחר המיוחד שלה לאחר שסין הצביעה על ביטול האוטונמיה בהונג קונג ● ביטול המעמד יפגע באזרחים האמריקאים הרבים שחיים ועובדים בעיר

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - חודש מאי

גם בתקופת הקורונה: מאות פצועים מקורקינטים ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

משה גפני בדיון של וועדת הכספים / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ועדת הכספים אישרה תוספת של 14 מיליארד שקל לתקציב החירום לטיפול בקורונה

ישיבת הועדה נעצרה כמה פעמים לאחר שיו"ר הועדה, משה גפני, לא קיבל הסברים מדויקים על סעיפי תקציב החירום ● גפני: "לא אכנס דיונים של הוועדה ולא אאשר את הצעת החוק עד שלא יתקבל דיווח מלא על הביצוע של 80 המיליארד שכבר אושרו"

אישור החוק הנורבגי בוועדת חוק, חוקה ומשפט בכנסת / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ועדת חוק חוקה ומשפט אישרה את "החוק הנורבגי" לקריאה ראשונה

ההצבעה על החוק במליאת הכנסת צפויה עוד היום ● החוק הנורבגי יאפשר לחברי כנסת שהתמנו לשרים להתפטר מן הכנסת, ולחזור ולכהן כחברי הכנסת מיד עם תום תקופת כהונתם בממשלה ● הוא אושר ברוב של 8 תומכים מול 6 מתנגדים

בנימין נתניהו ובני גנץ בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"תיאוריות הקונספירציה מגיעות למקומות הזויים": רה"מ הודף את הטענות נגד "חוק הקורונה"

נתניהו: "אנחנו דיברנו על טבעת, צמיד. עם מובילאיי, קטן כזה. למדידת מרחק. משהו שהוא לגמרי וולנטרי. לא תהיה שום שתילה של חיישן באף אחד" ● עוד הבהיר רה"מ כי לא תהיה חקיקה שתאפשר למשטרה לפרוץ לתוך בתי אזרחים ● גנץ: אנחנו נגן על שלטון החוק

מדי מים של ארד. חקירה נגד ארבע חברות באיטליה / צילום: אתר החברה

אקזיט לקיבוץ דליה: מכר כ-12% ממניות ארד למוסדיים ב-156 מיליון שקל

הקיבוץ נותר עם החזקה של 15% בחברת מדי המים, הנסחרת בשווי של 1.4 מיליארד שקל, לצד קיבוץ רמות מנשה המחזיק 27%

גן שעשועים על מסלול ההמראה של שדה התעופה הישן באילת / הדמיה: דרמן ורבקל אדריכלות

ה"תרופה" למכת הקורונה? עיריית אילת מפרסמת מכרז למתחם אטרקציות חדש בשטח שדה התעופה הישן

מדובר בשטח הדרומי של שדה התעופה הישן בעיר ● לאחר הקפאת מכרזי המגורים במתחם בשל הקורונה, מקווים בעירייה שהמכרז יפיח רוח מחודשת בכלכלה המקומית ● להערכת מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, ההפסד הכספי לעיר בחודש אפריל לבדו עומד על כחצי מיליארד שקל

רומן אברמוביץ’ והאחוזה שרכש בהרצליה פיתוח / צילום: AP, איל יצהר

רגע לפני הקורונה: רומן אברמוביץ' רכש את האחוזה היקרה בישראל

תמורת האחוזה, שנמצאת בהרצליה פיתוח, שילם אברמוביץ' 226 מיליון שקל ● שטח האחוזה הינו כ-9.5 דונם והיא ממוקמת בהרצליה פיתוח וכוללת שני מבנים ששטחם הבנוי כ-3,000 מ"ר ● המוכר הוא אלן הווארד, מנהל קרן גידור בינלאומית ● השיחה

דורית קדוש, ראש מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך / צילום: שלומי יוסף, גלובס

לאחר כשנתיים בלבד: המנהלת החיצונית של מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך פורשת

דורית קדוש הייתה הייבוא הבכיר של יו"רית הרשות ענת גואטה, שהביאה אותה מדלויט ● "תסיים את תפקידה בזמן הקרוב"

יוסי ושלומי אמיר / צילום: יחצ

מכירות פרשמרקט זינקו ב-60% ברבעון; הרווח יותר מהכפיל את עצמו

רשת המזון שבשליטת האחים אמיר נהנתה מהשלכות משבר הקורונה, עיתוי חג הפסח וההתרחבות שביצעה במחצית השנייה של 2019 ● הרווח הנקי הסתכם ב-30 מיליון שקל ברבעון הראשון ● שיעור הרווחיות הגולמית של הרשת טיפס ל-34.6%